KORONAVIRUS: informace pro občany ORP Nymburk – PRŮBĚŽNĚ AKTUALIZOVÁNO

Děkujeme za veškerou podporu v nelehké době nouzového stavu. Nymburáci Nymburákům prokázali toleranci a solidaritu ve vzájemné pomoci. Společně všechno zvládneme.

Transparentní účet Covid-19 - pro případ finanční pomoci v boji proti koronaviru

Číslo účtu: 38244-504359359/0800, Potvrzení o poskytnutí daru, Transparentní účet

DŮLEŽITÉ KONTAKTY:

 • Centrální informační linka Ministerstva zdravotnictví: 1221 (každý den od 8 do 19 hodin)
 • Informační web ministerstva zdravotnictví: https://koronavirus.mzcr.cz/
 • COVID portál (životní situace): https://covid.gov.cz/
 • Krajská hygienická stanice Středočeského kraje: V pracovní době se dle místa Vašeho bydliště obracejte na pracovnice protiepidemických oddělení jednotlivých územních pracovišť, kontakty viz - http://khsstc.cz/obsah/kontakty_147_1.html
 • Nemocnice Nymburk, s.r.o. Boleslavská 425, 288 01 Nymburk Tel: +420 325 505 111

OČKOVÁNÍ:

 • Centrální rezervační systém (očkování): https://registrace.mzcr.cz/
 • Očkovací portál občana: ocko.uzis.cz
 • Očkovací centrum Nymburk: Obecní dům „Kokos“, ulice Bedřicha Smetany 55

TESTOVÁNÍ:

 • PCR testování - odběrové centrum: Ulice Nerudova, na parkovišti za městským plaveckým bazénem. Není určeno pro samoplátce. Online rezervační systém a více info - ZDE
 • ANTIGENNÍ testování - odběrové centrum: Online rezervační systém a více info - ZDE
 • Stanovení protilátek na COVID-19: ZDE

POMOC::

 • Centrální informační linka Ministerstva zdravotnictví: 1221 (každý den od 8 do 19 hodin) - pracovníci MAJÍ přístup do rezervačního programu Reservatic
 • Linka pro pomoc seniorům s registrací na očkování:: 800 124 111
 • Linka pomoci města Nymburka (registrace / rezervace očkování):722 972 450 (pondělí-pátek 8-15 hodin) - do rezervačního systému Reservatic nemáme přístup, nemůžeme vám tudíž poskytnout informace ke konkrétnímu případu. S těmito dotazy se obracejte na celorepublikovou bezplatnou informační linku ke koronaviru 1221)
 • Odvoz na očkování pro seniory nad 80 let:Město Nymburk v nezbytném případě zajistí pro seniory nad 80 let žijící v Nymburce odvoz na očkování proti COVID-19, volejte 722 972 450 (pondělí-pátek 8-15 hodin)
 • Farní charita Nymburk (pomoc při zvládání základních životních potřeb, včetně nákupů potravin a léků nejen pro osoby starší 70 let): 735 708 884 (pondělí-pátek 9-12 hodin)
 • Kynologická organizace Drahelice - pomoc s venčením vašich domácích mazlíčků: 602 585 841
 • Telefonické ambulance Nemocnice Nymburk - ZDE
Vzory formulářů:
Odkaz na dotazník: Dotazník před očkováním
Odkaz na čestné prohlášení: Čestné prohlášení před očkováním
vzor čestného prohlášení v pdfword
vzor formuláře pro cesty mimo okres v pdfword
vzor formuláře pro cesty do místa výkonu práce v pdfword

Aktuální informace ke koronaviru

Dle informací Krajské hygienické stanice je v tuto chvíli potvrzeno 16 847 případů výskytu onemocnění COVID-19 v Nymburském okrese, z toho se 15 939 lidí již uzdravilo. (Aktualizováno: 16.04.2021)

Pondělí 12. 04. 2021

PCR odběrové místo má od pondělí 19. 4. 2021 novou otevírací dobu

PCR odběrové místo má od pondělí 19. 4. 2021 novou otevírací dobu. Nechat se otestovat PCR metodou můžete každý všední den od 7:00 do 12:00 hodin. Na test můžete přijít i bez objednání. Testovat se mohou v tento čas jak osoby se žádankou, tak i samoplátci. Pro samoplátce platí, že je potřeba nejprve uhradit platbu za PCR test na pokladně nebo recepci nemocnice (cena testu je 1510,- Kč za test + 250,- Kč za případné písemné potvrzení). Výsledek se dozvíte formou SMS zprávy do 48 hodin od testování. Pokud potřebujete písemné potvrzení o výsledku testu, dostanete jej na recepci nemocnice po předložení Vaší SMS o výsledku testu z laboratoře. Pokud je někdo objednán na konkrétní čas, jde samozřejmě na řadu v daný čas. Fronty se ale příliš netvoří, rušněji bývá obligátně ráno hned po otevření. Na testovacím místě prosíme o dodržování základních hygienických opatření (respirátory na nosu a ústech, rozestupy, dezinfekce rukou) a dodržování pokynu personálu.
Zdroj: Nemocnice Nymburk, s.r.o.

Pondělí 12. 04. 2021

Vláda projednala několik změn v mimořádných opatřeních Ministerstva zdravotnictví

Vláda v souladu s pandemickým zákonem zpětně odsouhlasila změnu opatření omezujícího shromažďování osob tak, že je omezeno pouze na dvě osoby na jednom místě při organizovaných akcích. Venku může na jednom sportovišti být až šest dvoučlenných skupin. Musí být ale nejméně 10 metrů od sebe. Výjimkou jsou svatby, uzavírání registrovaných partnerství a pohřby, kde je povolena účast až patnácti osob na jednom místě.
Vláda projednala také několik změn v mimořádných opatřeních Ministerstva zdravotnictví:
 • Ministerstvo upravilo pravidla pro testování dětí s autismem, mentálním postižením a dalším hendikepem, který neumožňuje absolvovat preventivní testování nařízené jako podmínka účasti na školním a předškolním vzdělávání prezenční formou v případech, kdy je tato forma povolena.
 • Upravilo i pravidla pro účast u závěrečných zkoušek, maturitních zkoušek nebo absolutorií.
 • Nově povolilo skupinové konzultace žáků posledních ročníků a žáků čtvrtých ročníků šestiletých vzdělávacích programů v konzervatoři anebo žáků ohrožených školním neúspěchem z jiných ročníků i na středních školách a vyšších odborných školách a konzervatořích, a to v maximálním počtu šesti žáků v jedné skupině.
 • Poskytovatelé sociálních služeb musí omezit poskytování sociálních služeb a sociální služby poskytovat v nezbytné míře s cílem zajištění ochrany života a zdraví osob. V nařízení jsou stanoveny i podmínky, za jakých je možné tyto služby poskytovat, jako je například nošení respirátorů při poskytování terénních služeb klientům.
Zdroj: Výsledky jednání vlády 12. dubna 2021

Provoz škol a školských zařízení od 12. dubna

Sobota 10. 04. 2021

MZČR upravilo mimořádné opatření ze dne 6. 4. 2021

K úpravě dochází v setkávání lidi na veřejnosti v maximálním počtu dvou osob. Výjímky uvádí opatření v bodu č. 16. Omezení se rovněž dotkne rekreačního sportování a organizovaných tréninků amatérů včetně dětí a mládeže na venkovních sportovištích.

Úterý 06. 04. 2021

Od pondělí se s koncem nouzového stavu uvolní část restrikcí, do škol a školek se vrátí první děti

V neděli o půlnoci skončí v České republice vyhlášený nouzový stav. Vláda ČR na jednání v úterý 6. dubna 2021 schválila sérii mimořádných opatření, kterými Ministerstvo zdravotnictví zavede protiepidemická opatření na základě pandemického zákona. Zároveň v opatřeních dojde k řadě změn – do školských zařízení se budou moci vrátit mimo jiné dětí s povinností předškolního vzdělávání a děti 1. stupně základních škol, ovšem za podmínky pravidelného testování, skončí zákazy pohybu a dojde k dílčím změnám v pravidlech pro maloobchod a služby.
Zdroj: Tisková zpráva Vlády ČR

Pondělí 29. 03. 2021

Antigenní testovaní i o velikonocích

Antigenní testovací místo bude otevřeno i přes velikonoční pátek a pondělí (2. a 5. 4.) ve standardním režimu, tzn. od 6:30 do 14:30.
Jak víte, přijít můžete i bez objednání.
Adresa: Obecní dům "Kokos" - vchod z Havlíčkovy ulice (u autobusové zastávky Havlíčkova-kostel).
(PCR testování funguje ve standardním otevíracím režimu: po-čt 7:00-15:00, pátek 7:00-13:00, pro samoplátce 8:00-11:00, přes VELIKONOCE bohužel neodebíráme).
Zdroj: Nemocnice Nymburk, s.r.o.

Pátek 26. 03. 2021

Vláda prodloužila nouzový stav i všechna dosud platná krizová opatření

Vláda na mimořádném jednání v pátek 26. března 2021 rozhodla na základě předchozího souhlasu Poslanecké sněmovny o prodloužení nouzového stavu do 11. dubna včetně. Zároveň do stejného data prodloužila i všechna dosud platná krizová opatření.
Zdroj: Tisková zpráva Vlády ČR

Čtvrtek 25. 03. 2021

Změna provozu odběrového místa PCR v nemocnici Nymburk

PCR odběrové místo má v pátek upravenou otevírací dobu, a to na 7:00 – 13:00 hodin (dosud bylo do 15:00).
Ostatní dny platí stávající otevírací doba, tzn. pondělí – čtvrtek 7:00 – 15:00.
Vše ostatní zůstává stejné, včetně času odběru samoplátců, u nich funguje příjem v čase 8:00 – 11:00 hodin.
Více info - ZDE

Úterý 23. 03. 2021

PCR testování i pro samoplátce

Od úterý 23. 3. 2021 provádí Nemocnice Nymburk PCR testování i pro samoplátce, tedy nejen pro osoby se žádankou od hygienika nebo praktického lékaře. Samoplátci se mohou nechat testovat denně (pondělí - pátek) v čase 8:00 – 11:00 hodin, bez rezervace na konkrétní hodinu. Přednost však mají vždy osoby se žádankou a konkrétním termínem objednání. Odběr je prováděn standardně výtěrem z nosohltanu a výsledek se testovaný dozví do 48 hodin formou SMS zprávy. Ujistěte se, že u administrace máte správně zadané svoje údaje.
Zájemce předem zaplatí na pokladně nemocnice nebo na recepci (na recepci pouze pro platby platební kartou) a s potvrzením o platbě mu bude v PCR odběrovém místě proveden test.
PCR odběrové centrum se nachází mimo areál Nemocnice Nymburk, v ulici Nerudova, za městským bazénem (areál bývalé tržnice). Cena testu je 1.510,- Kč (viz platný ceník Nemocnice Nymburk).
Potvrzení o testování Vám vydá recepce nemocnice a může být vydáno teprve po předložení potvrzovací SMS zprávy z laboratoře.
Žádáme všechny zájemce o testování, aby dodržovali základní hygienická opatření: zakrytí nosu a úst respirátorem, dodržování rozestupů a dezinfekci rukou u vstupu. Chráníte tím sebe i nás.
Děkujeme
Zdroj: Nemocnice Nymburk, s.r.o.

Pondělí 22. 03. 2021

Vláda požádá Poslaneckou sněmovnu o prodloužení nouzového stavu o 30 dnů, testovat se budou muset i OSVČ a neziskovky

Vláda ČR rozhodla na jednání v pondělí 22. března 2021, že požádá Poslaneckou sněmovnu o prodloužení trvání nouzového stavu na území České republiky o 30 dnů, tedy do 27. dubna. Souhlasila také s rozšířením povinného testování zaměstnanců o nejmenší zaměstnavatele do deseti zaměstnanců, osoby samostatně výdělečně činné a o všechny nestátní neziskové organizace a uvolnila finanční prostředky na mimořádné odměny pro zaměstnance hygienických stanic a zdravotních ústavů.
Zdroj: Tisková zpráva Vlády ČR

Čtvrtek 18. 03. 2021

Vláda prodloužila protiepidemická opatření až do 28. března a rozšířila povinné testování i na veřejné zaměstnavatele s méně než 50 zaměstnanci

Platná protiepidemická opatření budou na území České republiky platit s drobnými úpravami o týden déle, až do 28. března. O jejich prodloužení rozhodla na mimořádném jednání ve čtvrtek 18. března 2021 vláda ČR. Schválila také další rozšíření povinného testování zaměstnanců o zbylé zaměstnavatele ve veřejném sektoru. od pondělí 22. března, bude platit rozšíření možnosti vyrazit na výlet do přírody nebo sportovat na území celého okresu. Výjimku ze zákazu opustit okres budou nově mít také rodiče pro styk se svými nezletilými dětmi nebo návštěvy osob blízkých u dětí v náhradní rodině nebo ústavní nebo ochranné výchově. Pro kontakt rodiče s dítětem bude nově platit i výjimka z omezení kontaktů se členy jiné domácnosti.
Zdroj: Tisková zpráva Vlády ČR

Pondělí 15. 03. 2021

Povinně testovat zaměstnance budou muset i malé firmy, odsouhlasila vláda

Nejpozději od 26. března se do povinného testování zaměstnanců budou muset zapojit i malé firmy zaměstnávající nejméně deset osob. Vydání příslušného mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví odsouhlasila v pondělí 15. března 2021 vláda ČR. Vláda odsouhlasila také několik dílčích úprav platných protiepidemických opatření. Rozšířila okruh rodičů, jejichž dětem musí obce zajistit školní či předškolní péči, o starosty obcí.
Zdroj: Tisková zpráva Vlády ČR

Přesun Antigenního odběrového centra do Obecního domu

Antigenní odběrové centrum (AOC) je přesunuto z budovy E v areálu Nemocnice Nymburk, a to od pondělí 15. 3. 2021, do Obecního domu „Kokos“ – vchod z ulice Havlíčkova, vedle kostela (Husův sbor). Vchod je označen.
Provozní doba AOC bude pondělí – pátek, 6:30 – 14:30 hodin.
AOC bude přijímat jak objednané (přes Reservio), tak i lidi BEZ OBJEDNÁNÍ!
Více: ZDE

Středa 10. 03. 2021

Distribuce respirátorů ze skladů Potravinové banky

Město Nymburk obdrželo respirátory a roušky od Potravinové banky. Respirátory a roušky jsou určeny jen pro seniory od 65 let s trvalým bydlištěm v Nymburce, kteří jsou v nouzi nebo ohrožení, nebo nejsou schopni zajistit si ochranné prostředky jiným způsobem. Respirátory a roušky si zájemci splňující výše popsané podmínky budou moci vyzvednout po předložení občanského průkazu ve vchodu Odboru sociálních věcí Městského úřadu Nymburk, budova B, ulice u Staré sladovny 165 pouze v předem stanovených termínech. Množství na osobu je 5 respirátorů a 5 roušek. V měsíci březnu 2021 jsou termíny následující:
Pátek 12. 3. 20219 – 11 hodin
Úterý 16. 3. 202113 – 16 hodin
Pátek 19. 3. 2021 9 – 11 hodin
V případě zájmu budou vypsány a zveřejněny další termíny. Upozorňujeme, že v jiných termínech nelze ochranné prostředky vyzvednout. Prosíme občany, aby při vyzvedávání roušek a respirátorů dodržovali rozestupy a měli zakrytá ústa a nos respirátorem či nanorouškou.

Úterý 09. 03. 2021

Nová linka pomoci

Potřebujete pomoci s registrací či rezervací očkování? Zřídili jsme pro takový případ novou linku města. Každý všední den od 8 do 15 hodin můžete volat na číslo 722 972 450.
Upozornění: do rezervačního systému Reservatic nemáme přístup, nemůžeme vám tudíž poskytnout informace ke konkrétnímu případu. S těmito dotazy se obracejte na celorepublikovou bezplatnou informační linku ke koronaviru 1221.

Pátek 05. 03. 2021

Vláda uložila pracovní povinnost žákům a studentům zdravotnických škol, testování bude povinné i pro zaměstnance ve veřejném sektoru

Od pondělí 8. března je uložena pracovní povinnost i žákům a studentům lékařských fakult a zdravotnických škol, kteří dovršili 18 let. Krizové opatření, které umožní hejtmanům a pražskému primátorovi využít je pro práci ve zdravotnických zařízeních, schválila vláda na mimořádném jednání v pátek 5. března 2021. Současně kabinet rozhodl rovněž o zahájení povinného plošného testování zaměstnanců veřejných zaměstnavatelů.
Zdroj: Tisková zpráva Vlády ČR

Úterý 02. 03. 2021

Zaměstnanci se budou moci stravovat v závodních jídelnách, musí ale dodržet rozestupy

Vláda na mimořádném jednání v úterý 2. března 2021 odsouhlasila úpravy několika protiepidemických opatření.
Platné od 3.března:
 • Zaměstnanci mohou opět využívat závodních jídelen i k přímé konzumaci pokrmů. U jednoho stolu ale bude smět sedět jen jeden strávník, a pokud se jedná o dlouhý stůl, musí být mezi strávníky alespoň dvoumetrová mezera nebo mechanické překážky, které brání šíření kapének.
 • Pro osoby, které žijí ve společné domácnosti s osobou nakaženou koronavirem SARS CoV-2 a nelze dodržet podmínky její izolace od ostatních členů domácnostiod ostatních členů domácnosti. Délka karantény se v tomto případě zkracuje z 21 dnů na 14 dnů.
 • Mezi výjimky ze zákazu vycházení v denní době se nově doplňuje účast na shromáždění a upřesňuje se, že osoby, které se takového shromáždění účastní, musí používat respirátor či chirurgickou roušku či obdobně účinný certifikovaný prostředek na ochranu dýchacích cest.

Pondělí 01. 03. 2021

Mimořádná opatření nařízená dne 1. 3. 2021

 • Mimoradne-opatreni-antigenni-testovani-obyvatel-s-ucinnosti-od-2-3-2021-do-odvolani
  Vzhledem k potřebě i nadále provádět antigenní testování u poskytovatelů sociálních služeb se umožňuje toto testování provádět i nadále přímo u těchto poskytovatelů, a za dodržení nastavených podmínek bude možné žádat úhradu ceny práce i materiálu z veřejného zdravotního pojištění, tak, jak je nastaveno v antigenních testovacích centrech. Zároveň se ale omezuje okruh osob, které mohou absolvovat antigenní test u poskytovatelů sociálních služeb, a to z důvodu omezení vstupu veřejnosti, jako prevence zavlečení infekčního onemocnění do těchto zařízení.
 • Mimoradne-opatreni-samotestovani-zamestnanci-s-ucinnosti-od-2-3-2021-do-odvolani
  Vzhledem k nedostatku zdravotnických pracovníků, kteří by mohli provádět pravidelné testování zaměstnanců, je umožněno provádění antigenních testů laickou osobou. Tento způsob testování umožní široké použití laickou veřejností, a při dostatečné senzitivitě a specificitě antigenního testu, a při pravidelném opakování s frekvencí minimálně 1x týdně dojde k postupnému vychytávání infikovaných převážně asymptomatických osob. V případě pozitivního záchytu bude výsledek nahlášen poskytovateli zdravotních služeb, který nařídí provedení konfirmačního testu metodou RT-PCR. Na základě provedeného konfirmačního testu standardní metodou RTPCR lze pozitivní osobě nařídit izolaci dle platného mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví k nařizování izolací a karantén a zahájit epidemiologické šetření s cílem nařídit karanténu všem osobám, které byly v epidemiologicky významném kontaktu s pozitivní osobou.
 • Mimoradne-opatreni-povinne-testovani-zamestnavatele-s-ucinnosti-od-3-3-2021-do-odvolani
  Vzhledem k potřebě i nadále provádět antigenní testování u poskytovatelů sociálních služeb se umožňuje toto testování provádět i nadále přímo u těchto poskytovatelů, a za dodržení nastavených podmínek bude možné žádat úhradu ceny práce i materiálu z veřejného zdravotního pojištění, tak, jak je nastaveno v antigenních testovacích centrech. Zároveň se ale omezuje okruh osob, které mohou absolvovat antigenní test u poskytovatelů sociálních služeb, a to z důvodu omezení vstupu veřejnosti, jako prevence zavlečení infekčního onemocnění do těchto zařízení.

Vláda navrhne Parlamentu zvýšit lidem v karanténě náhradu mzdy, firmy budou mít povinnost testovat své zaměstnance

Zaměstnanci v karanténě by mohli čtrnáct dnů pobírat náhradu mzdy ve výši sto procent denního vyměřovacího základu. Příslušný návrh zákona o zvýšení náhrady příjmu při nařízené karanténě schválila Vláda ČR na jednání v pondělí 1. března 2021. Rozhodla také o povolání dalších vojáků na pomoc Policii ČR a odsouhlasila mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví, kterým bude zavedeno pravidelné testování zaměstnanců ve firmách na covid-19.
Kabinet projednal i několik dílčích změn v přijatých protiepidemických opatřeních. Od 2. března budou zakázány také zkoušky v autoškolách a ke stejnému datu bude zakázáno, aby zaměstnanci konzumovali jídlo přímo v provozovně zaměstnaneckého stravování. Závodní jídelna či bufet tedy budou sloužit pouze pro prodej nebo výdej pokrmů. Zdroj: Tisková zpráva Vlády ČR

Sobota 27. 02. 2021

Přijatá opatření od 1. března přehledně

Volný pohyb osob
 • Od pondělí platí zákaz opouštět území okresu, na kterém má dotyčný trvalý pobyt nebo bydliště, bez zásadního důvodu, jakým je například cesta do zaměstnání či k lékaři a na úřad.
 • Pro cesty mimo vlastní okres bude při cestě do zaměstnání potřeba například potvrzení zaměstnavatele. Pro cesty k lékaři či na úřady pak čestné prohlášení nebo formulář s místem, časem a cílem cesty.
 • Vzory formulářů:
  vzor čestného prohlášení v pdfword
  vzor formuláře pro cesty mimo okres v pdfword
  vzor formuláře pro cesty do místa výkonu práce v pdfword
 • I v rámci okresu budou povoleny jen nezbytné cesty, například na nákupy, a to v nezbytném počtu osob. Návštěvy příbuzných v rámci okresu nebudou povolené, pokud nejde o zajištění nezbytných potřeb či nutné péče.
 • Cesty do přírody a sportování - možné jen za podmínky společné přítomnosti pouze členů jedné domácnosti a na území obce, ve které má osoba trvalý pobyt nebo bydliště. Venčení psů v noci bude možné do 500 metrů od bydliště.
 • okres Nymburk [jpg], území města Nymburk [jpg]
Základní a mateřské školy
 • Od pondělí se zavřou všechny školy, školky a dětské skupiny s výjimkou těch, které fungují při zdravotnických zařízeních a které jsou určené pro pracovníky záchranných složek (IZS). Vedení města společně s odborem školství, kultury a památkové péče zajistí péči o děti zaměstnanců IZS a dalších vybraných profesí ve městě Nymburk, vyčleněna byla jedna z MŠ.
 • Postup pro umístění dětí dle NV
Fungování Městského úřadu Nymburk
 • Provoz bude zajišťován v souladu s nařízením vlády pouze v nezbytně nutném rozsahu. Úřední hodiny zůstávají stejné, ale prosíme občany, aby omezili návštěvu jen na neodkladné záležitosti. Doklady, které pozbyly platnosti v době nouzového stavu platí i nadále.
Ochrana dýchacích cest
 • Končí možnost v prodejnách, provozovnách a veřejné dopravě nosit dvě roušky místo respirátoru. V zastavěném území obce bude třeba vždy nosit minimálně chirurgickou roušku, mimo obec jen v blízkosti lidí nežijících ve stejné domácnosti.
 • Ochrana dýchacích cest bude nově povinná i na pracovišti. Výjimku mají jen lidé, kteří jsou v místnosti sami, ochranné prostředky musí zaměstnancům zajistit zaměstnavatel.
Oblast maloobchodu a služeb
 • Vláda zredukovala počet výjimek, nejsou mezi nimi nadále například prádelny a čistírny, prodejny textilního materiálu a textilní galanterie, zámečnictví, papírnictví nebo prodejny dětského oblečení a obuvi.
 • Otevřené budou dál potraviny, lékárny, drogerie, optiky a výdejny zboží.
U stravovacích provozů se režim nemění, nadále budou moci prodávat přes výdejní okénka.

Pátek 26. 02. 2021

Když přijde zvací SMS s PIN2, musíte si termín rezervovat do 72 hodin, jinak propadne i registrace

Po obdržení zvací SMS s PIN2 máte 72 hodin na rezervaci termínu očkování na reservatic.com/ockovani. Pokud to nestihnete, platnost PIN2 propadá, rezervace vám nebude umožněna. Zároveň vám ale propadá i registrace. Je to z důvodu, aby např. osoby, které o očkování už nemají zájem, neblokovaly termíny dalším čekajícím na očkování. Pokud budete mít zájem o nový termín očkování, proveďte registraci znovu. Dle věku budete zařazení v soupisu registrací na preferované Očkovací místo.
Původně byl PIN2 platný až do úspěšného provedení rezervace.

Zdroj: ockovani.kr-stredocesky.cz/Aktualita-2402-zrusenipin2

Vláda vyhlásila nouzový stav do 28. března, od pondělí se zpřísní pravidla pro volný pohyb či maloobchod a opět uzavřou školy

Od soboty 27. února bude na území České republiky platit nový nouzový stav. Na 30 dnů, tedy do 28. března, ho na mimořádném jednání v pátek 26. února 2021 vyhlásila vláda. Zároveň přistoupila ke zpřísnění některých krizových opatření a znovu vyhlásila všechny, které platí dnes.
Zdroj: Tisková zpráva Vlády ČR
Účinnost od 27.2.2021 do 28.2.2021

Středa 24. 02. 2021

Vláda požádá Poslaneckou sněmovnu o prodloužení nouzového stavu do konce března

Na mimořádném jednání ve středu 24. února 2021 schválila vláda Andreje Babiše návrh žádosti Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR na prodloužení doby nouzového stavu vyhlášeného pro území České republiky, a to do 31. března. Zabývala se také návrhem na samotestování zaměstnanců antigenní testy ve firmách a osob samostatně výdělečně činných s finanční podporou zdravotních pojišťoven.
Zdroj: Tisková zpráva Vlády ČR

Pondělí 22. 02. 2021

Od čtvrtka budou muset lidé na vybraných místech nosit respirátor či chirurgické roušky

Od čtvrtka budou muset lidé v České republice na vybraných veřejně přístupných místech povinně nosit respirátor či jednorázové chirurgické roušky. Zpřísnění mimořádného protiepidemického opatření Ministerstva zdravotnictví odsouhlasila vláda ČR na jednání v pondělí 22. února 2021. Rozhodla také o dalším prodloužení podpůrného programu Antivirus či o dalším bezplatném poskytnutí osobních ochranných prostředků pro zaměstnance škol a pro osoby ohrožené chudobou.
Zdroj: Tisková zpráva Vlády ČR

Čtvrtek 18. 02. 2021

Výzva občanům k dodržování opatření

Radní pro zdravotnictví města Nymburk MUDr. Aleš Toman, MBA, a předseda okresního sdružení České lékařské komory v Nymburce MUDr. Martin Dvořák apelují na občany, aby dodržovali základní protiepidemická opatření. Upozorňují na to, že záleží na zodpovědném přístupu každého z nás.

Výzva v PDF

Očkovací průkaz je již online

Ústav zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS) ČR vytvořil očkovací portál ocko.uzis.cz, kde si každý občan může velmi jednoduchým způsobem ověřit záznam o provedeném očkování proti onemocnění covid-19. Současně si zde může zobrazit a stáhnout certifikát o provedeném očkování. Tento očkovací portál, který je součástí modulu „Očko“ Informačního systému infekčních nemocí, hodlá v budoucnu nabídnout kompletní zabezpečený elektronický přehled o všech typech očkování proti infekčním nemocem.
Zdroj: Očkovací průkaz je již online (https://koronavirus.mzcr.cz/)

Pondělí 15. 02. 2021

Městský úřad rozšiřuje úřední hodiny pro veřejnost

O víkendu vláda zrušila platnost nařízení omezujících úřední hodiny úřadů. V souvislosti s tím město mění, počínaje středou 17. února, otevírací hodiny. V pondělí a ve středu bude úřad otevřen pro veřejnosti v době 8 - 12 hodin a 13 - 17 hodin. Současně se znovu spouští rezervační systém. Ve čtvrtek budou obslouženi pouze předem objednaní, a to v době od 8 do 12 hodin. Pokladna je nově otevřena v pondělí a ve středu v 8 - 12 hodin a 13 - 17 hodin. Podatelna a Czech POINT jsou navíc přístupné i v úterý a ve čtvrtek v čase od 8 do 12 hodin, v pátek je zavřeno. Vše přehledně viz leták. Prosíme občany, aby se i nadále snažili komunikovat hlavně přes telefon a elektronickou cestou. Samozřejmě ani radnici se nemoc nevyhnula. Dosud se však dařilo zajistit plný chod jednotlivých odborů i díky rozdělení úředníků na týmy, které se nepotkávají. Tato praxe se osvědčila, je tak minimalizováno riziko zavření celého odboru, k čemuž už v jiných městech dochází. I nadále apelujeme na občany, aby zvážili cestu na radnici a chránili tak i sebe. Děkujeme za pochopení.
Upravené úřední hodiny [PDF/695kB]

Město Nymburk v nezbytném případě zajistí pro seniory nad 80 let žijící v Nymburce odvoz na očkování

Město Nymburk v nezbytném případě zajistí pro seniory nad 80 let žijící v Nymburce odvoz na očkování proti COVID-19, volejte 325 501 423 nebo 724 107 093.

Neděle 14. 02. 2021

Vláda na žádost hejtmanů vyhlásila nouzový stav na 14 dnů

Vláda ČR na mimořádném zasedání v neděli 14. února 2020 vyhlásila pro území České republiky nouzový stav kvůli šíření koronaviru SARS CoV-2. V platnost vstoupí 15. února v 00.00 hodin a trvat bude čtrnáct dnů, tedy do 28. února. Naváže tak na nouzový stav, který končí v neděli 14. února o půlnoci.
Zdroj: Tisková zpráva Vlády ČR

Pátek 12. 02. 2021

Fungování MěÚ Nymburk po neprodloužení nouzového stavu

Vzhledem k neprodloužení nouzového stavu PS ČR je jednou z možností dalšího vývoje ukončení účinnosti vládního opatření o omezení provozu úřadů ke dni 14. 2. 2021.
Vzhledem k probíhajícím jednáním mezi vládou a kraji bude v týdnu od 15. 2. 2021 MěÚ Nymburk prozatím fungovat podle stávajících pravidel (úřední hodiny, provozní hodiny podatelny a pokladny). V pondělí 15. 2. 2021 Vás budeme informovat a případně rozhodneme o dalším postupu.

Čtvrtek 11. 02. 2021

Jednání Poslanecké sněmovny ČR

Poslanecká sněmovna ČR na svém dnešním jednání neprodloužila nouzový stav. Informační leták hejtmanky s informací o výsledku z dnešního jednání poslanecké sněmovny - neprodloužení nouzového stavu.[513kB/PDF]

Mimořádné jednání Vlády ČR

Vláda ČR dnes na mimořádném jednání zakázala od půlnoci ze čtvrtka na pátek lidem z okresů Cheb, Sokolov a Trutnov, které jsou nejvíce postiženy koronavirem, aby je opouštěli. Platí i zákaz pro ostatní, aby do těchto okresů jezdili. Netýká se to cest za prací a do školy. V těchto okresech bude také povinné nosit respirátor FFP2 či chirurgickou roušku.

Pondělí 08. 02. 2021

Jednání Vlády ČR

Vláda požádá Poslaneckou sněmovnu o další prodloužení nouzového stavu o 30 dnů, tedy do 16. března. Vláda současně projednala dílčí úpravu v krizovém opatření omezujícím činnost maloobchodu a služeb. Od úterý 9. února umožní činnost provozoven, v nichž jsou realizována psychodiagnostická vyšetření, jež jsou nedílnou součástí výběrových řízení a následně nezbytnou podmínkou stanovenou právními předpisy pro výkon určité činnosti. Rozšíří se i povolené vzdělávací akce a zkoušky, a to o praktickou přípravu na výkon regulovaného povolání sociální pracovník, o získávání a zdokonalování odborné způsobilosti podle zákona o dráhách a o rekvalifikační kurzy zabezpečované Úřadem práce České republiky nebo Ministerstvem práce a sociálních věcí.
Zdroj: Tisková zpráva Vlády ČR

Pondělí 01. 02. 2021

Středočeský kraj spouští speciální informační web

Především občanům Středočeského kraje je určen nový informační web https://ockovani.kr-stredocesky.cz/. Stránka obsahuje informace o podmínkách a očkování v kraji, odpovědi na základní otázky, seznam očkovacích míst i užitečných kontaktů. Nejen pro média je určena část věnovaná statistikám z oblasti očkování.
Více na webu: https://ockovani.kr-stredocesky.cz/
Informační leták - Vše o očkování ve Středočeském kraji [PDF/541kB]

Čtvrtek 28. 01. 2021

Vláda přistoupila k úpravám opatření, od soboty bude nařízeno další omezení využívání hotelových služeb či kontaktů

Od soboty 30. ledna dojde v České republice k dílčím změnám krizových opatření, které mají za cíl omezit šíření epidemie nemoci covid-19. Na mimořádném jednání ve čtvrtek 28. ledna 2021 se na tom shodla Vláda ČR.
Více v Tiskové zprávě Vlády ČR
Úpravy v omezení v pohybu
 • Doporučení omezení kontaktu s jinými osobami než se členy domácnosti na nezbytě nutnou míru.
 • Cestovat lze na své chaty a chalupy, avšak pobývat na nich smějí jen členové jedné domácnosti.
 • Důrazné doporučení, aby se lidé zdržovali v místě bydliště pouze se členy vlastní domácnosti a osobami, o které člen domácnosti pečuje.
 • Doporučeno při styku s jinými osobami používat respirátor bez výdechového ventilu třídy FFP2 nebo KN95.

Úpravy v omezení v oblasti maloobchodu a služeb
 • Uzavření vleků a lanovek pro veřejnost
 • Ubytovací služby mohou využívat pouze osoby na služební cestě a bez dalšího doprovodu. Musí mít nutné potvrzení od zaměstnavatele či objednatele služby
 • Z výjimek byly nově zcela vyňaty prodeje zboží na tržištích, v tržnicích a v mobilních provozovnách.

Dochází k zákazu návštěv ve zdravotnických zařízeních
Interval mezi testy plně hrazenými ze zdravotního pojištění zkracuje z pěti na tři dny

MŠMT představilo detaily k maturitám a závěrečným zkouškám

Ministr školství, mládeže a tělovýchovy Robert Plaga dnes na tiskové konferenci představil, jak budou letos vypadat maturitní a závěrečné zkoušky na středních školách a absolutoria na vyšších odborných školách a konzervatořích. „Vyslechli jsme si nejen pozici samotných studentů, ale zároveň jsme se o tom bavili s učiteli a řediteli škol a snažili se nalézt takové řešení, které bude zohledňovat složitost současné situace. Věřím, že se nám podařilo najít vybalancované řešení,“ řekl v úvodu tiskové konference ministr školství. Více v Tiskové zprávě MŠMT
Informační leták - Jak budou vypadat letosní maturity? [PDF/463kB]

Pátek 22. 01. 2021

Vláda prodloužila trvání nouzového stavu do 14. února, umožní činnost dětských skupin

Nouzový stav v České republice bude nově platit do 14. února. Na základě souhlasu uděleného Poslaneckou sněmovnou rozhodla o jeho prodloužení na mimořádném jednání v pátek 22. ledna 2021 Vláda ČR.
Zdroj: Tisková zpráva Vlády České republiky

Čtvrtek 21. 01. 2021

Ministerstvo zdravotnictví upravilo centrální rezervační systém

Ministerstvo zdravotnictví představilo upravený centrální rezervační systém, který reaguje na situaci s nedostatečnými dodávkami vakcín ze strany dodavatelů. Oproti původní verzi si zájemci o očkování mohou od 22. ledna konkrétní termín rezervovat až v momentě, kdy na jejich vybraném očkovacím místě budou dostupné vakcíny, o čemž budou informováni prostřednictvím SMS. Nadále platí, že se přes web registrace.mzcr.cz aktuálně hlásí lidé starší 80 let. s přihlašováním jim mohou pomoci další osoby, například příbuzní, praktičtí lékaři nebo lékárníci.
Více v Tiskové zprávě MZČR
Informační leták - Očkování centrální rezervační systém [JPG/545kB]

Poslanecká sněmovna ČR dnes na svém jednání prodloužila nouzový stav

Poslanci na dnešním jednání Poslanecké sněmovny schválili prodloužení nouzového stavu do 14. února.

Pondělí 18. 01. 2021

Jednání Vlády ČR

Vláda souhlasila s drobnou úpravou dosud platných pravidel, která začnou platit od 19. ledna. Nejdůležitější změnou je otevření maloobchodních prodejen papírnictví, dětského oblečení a dětské obuvi. Umožní také profesní vzdělávání a získávání zvláštní odborné způsobilosti u vybraných profesí. Schválila také opatření, které umožní nahradit dočasně vstupní lékařskou prohlídku a prokázání vlastnictví zdravotního průkazu při vstupu do zaměstnání čestným prohlášením.
Zdroj: Tisková zpráva Vlády ČR

Pátek 15. 01. 2021

Ministerstvo zdravotnictví spustí centrální rezervační systém

Ministerstvo zdravotnictví v pátek 15. ledna v 8:00 spustí pro vybranou skupinu populace nový centrální rezervační systém pro očkování proti COVID-19. Hlásit se mohou lidé starší 80 let přes web https://registrace.mzcr.cz/, https://crs.uzis.cz/ nebo telefonní linku 1221. s přihlašováním jim mohou pomoci další osoby, například příbuzní, ale také jejich praktičtí lékaři.
Zdroj: Tisková zpráva Ministerstva zdravotnictví ČR

Pondělí 11. 01. 2021

Informace k očkování proti onemocnění COVID 19 ve Středočeském kraji

Vše o očkování proti COVID-19 ve Středočeském kraji [1,99MB/pdf]
Mapa očkovacích míst ve Středočeském kraji [864kB/jpg]
Informační leták MěÚ k registraci na očkování proti covid-19 pro seniory nad 80 let
Město Nymburk je připraveno poskytnout veškerou potřebnou součinnost včetně pomoci občanům s registrací do Centrálního registračního systému ihned po jeho spuštění.

Jednání Vlády ČR

Vláda se zabývala situací v pohřebnictví, kdy se některá krematoria ocitla na hranici svých kapacit. Vláda proto přijala krizové opatření, které s účinností od 12. do 22. ledna zakazuje zpopelňovat těla osob zemřelých mimo území České republiky, které nebyly státními občany České republiky ani neměly trvalý pobyt na území České republiky s výjimkou těl zemřelých, které se k dnešnímu dni nacházejí na území České republiky. Více v tiskové zprávě Ministerstva pro místní rozvoj.

Čtvrtek 07. 01. 2021

Vláda prodloužila platnost krizových opatření do 22. ledna, pokračovat bude i bezplatné antigenní testování

Krizová opatření vlády odpovídající 5. stupni protiepidemického systému PES budou platit do 22. ledna. o jejich prodloužení o dvanáct dnů rozhodla Vláda ČR na mimořádném jednání ve čtvrtek 7. ledna 2021.
K dílčímu upřesnění dochází u krizového opatření, kterým je omezen provoz školských zařízení. Nově bude možné domlouvat si individuální konzultace i u studentů vysokých škol, uskutečnit přijímací zkoušky na vysoké školy ve skupinách nanejvýš deseti osob a konat zkoušky na vyšších odborných školách rovněž za účasti nejvýše deset osob.
Až do odvolání prodloužilo Ministerstvo zdravotnictví se souhlasem vlády možnost pro klienty zdravotních pojišťoven nechat se bezplatně otestovat na koronavirus za použití antigenního POC testu. I po 15. lednu tedy bude platit, že se každý pojištěnec může nechat jednou za pět dní preventivně otestovat.
Vláda vydala také nové krizové opatření upravující návštěvy ve zdravotnických zařízeních a v zařízeních sociální péče.
Více v tiskové zprávě Vlády ČR

Úterý 05. 01. 2021

Ministerstvo zdravotnictví představilo centrální rezervační systém a nový protiepidemický systém PES 2.0

Ministerstvo zdravotnictví představilo nový centrální rezervační systém pro očkování proti covid-19. Jde o systém vycházející ze zkušeností z plošného antigenního testování, jehož cílem je nabídnout zájemcům pohodlnou rezervaci termínů očkování a zároveň zpřístupnit rezervaci očkování v rámci jednotlivých krajů z jednoho místa. V reakci na zásadní proměnu strategie testování covid-19 v České republice představilo Ministerstvo zdravotnictví také novou verzi protiepidemického systému PES 2.0.
Více v tiskové zprávě Ministerstva zdravotnictví

Středa 23. 12. 2020

Vláda prodloužila nouzový stav o dalších 30 dnů, přísnější opatření začnou platit od 27. prosince

Nouzový stav v České republice, vyhlášený kvůli pandemii koronaviru SARS-CoV-2 bude platit prozatím do 22. ledna 2021. o jeho čtvrtém prodloužení, a to na 30 dnů, na základě předchozího souhlasu uděleného Poslaneckou sněmovnou rozhodla Vláda ČR na mimořádném jednání ve středu 23. prosince 2020. Rozhodla rovněž o zpřísnění přijatých krizových opatření s ohledem na přechod do stupně 5 protiepidemického systému PES, k němuž dojde v neděli 27. prosince. Současně s prodloužením nouzového stavu vláda prodloužila platnost všech dosud přijatých krizových opatření do 26. prosince včetně. Přikročila pouze k několika dílčím úpravám v souvislosti s vánočními svátky. Provozovny maloobchodního prodeje a služeb budou moci mít otevřeno na Štědrý den do 12 hodin, výjimku ze zákazu provozu na svátky budou nově mít i půjčovny a servisy sportovního vybavení, lyžařské školy, infocentra, parkoviště a parkovací domy v lyžařských areálech a také provozovatelé lyžařských vleků. Vláda dala také výjimku ze zákazu nočního vycházení pro účastníky půlnoční mše 24. prosince, a to do dvou hodin do rána. Zdroj: Tisková zpráva Vlády České republiky
 • hotely, restaurace, bary, bazény, wellness a fitness centra jsou uzavřeny
 • zákaz nočního vycházení od 21 do 5 hod
 • zavření všech prodejen a služeb včetně výdejních okének od 21 do 5 hod
 • budou povoleny opět jen vymezené základní druhy prodávaného zboží a poskytovaných služeb.
 • omezeno shromažďování osob na veřejnosti na dvě
 • svateb, pohřbů a vstupu do registrovaného partnerství se bude moci účastnit nanejvýš patnáct osob
 • pro církevní a náboženská shromáždění byla snížena povolená kapacita v kostelech a modlitebnách na maximálně deset procent míst k sezení, nově byl ale povolen hromadný zpěv za podmínky, že zpěváci nebo sbor budou oddělení od ostatních účastníků shromáždění tak, aby bylo zabráněno šíření kapének
 • až do 10. ledna budou moci být v provozu pouze mateřské školy a první a druhé ročníky základních škol. V platnosti zůstávají výjimky pro speciální školy, praktické vyučování a praxe, zkoušky či individuální konzultace
 • zákaz se od 27. prosince bude týkat i lyžařských vleků a lanových drah pro veřejnost

Úterý 22. 12. 2020

Poslanecká sněmovna ČR dnes na svém jednání prodloužila nouzový stav

Poslanci na dnešním jednání Poslanecké sněmovny schválili prodloužení nouzového stavu do 22. ledna.

Pondělí 21. 12. 2020

Čtvrtek 17. 12. 2020

Vláda ČR přijala dvě úpravy platných krizových opatření

Vláda přijala také dvě dílčí upřesnění platných krizových opatření. Aby rozptýlila případné pochybnosti, nově jsou výslovně povoleny všechny cesty za účelem nákupu zboží a služeb nebo poskytnutí služeb, což platí i v případě, kdy jde dotyčný nakupovat pro jinou osobu. Druhá úprava umožní i nadále činnost autoškol. Zdroj: Tisková zpráva Vlády České republiky

Středa 16. 12. 2020

Informace o provozní době odběrových center nemocnice Nymburk

Upozorňujeme, že doba se může měnit dle aktuální situace. Vždy je třeba se rezervovat telefonicky nebo přes rezervační systém.
Antigenové testy pro veřejnost Pavilon E
16. 12. 2020: 6.30 - 14.30
18. 12. 2020: 6.30 - 14.30
V týdnu od 21. 12. 2020: PO, ÚT, PÁ 6.30 - 14.30 (1. 1. 2021 zavřeno)
PCR TEST Odběrové místo za plaveckým bazénem
PO-PÁ 7.00-15.00

Ponděli 14. 12. 2020

Přísnější opatření 4. stupně PES začnou platit v pátek, rozhodla vláda, postiženým podnikatelům pomohou další kompenzace

Od pátku 18. prosince se Česká republika vrátí do 4. stupně protiepidemického systému (PES), který ale dozná několika změn. Zdroj: Tisková zpráva Vlády České republiky
 • hotely, restaurace, bary, bazény, wellness a fitness centra jsou uzavřeny
 • všechny obchody a služby (typu kadeřnictví apod.) zůstávají otevřené vč. neděle, nutné 15 m2 na osobu
 • otevírají se skiareály
 • obchody kompletně zavřeny od 24. 12. do 26. 12.
 • ZŠ, SŠ a VOŠ školy od 21. 12. do 3. 1. uzavřeny
 • od 16. 12. začíná dobrovolné testování obyvatel, nutné zdrav. poj., lze opakovaně, max 1x za 5 dní
 • zákaz nočního vycházení od 23 do 5 hod.

Čtvrtek 10. 12. 2020

Vláda rozhodla o prodloužení nouzového stavu do 23. prosince

Nouzový stav na území České republiky bude trvat do 23. prosince 2020. Na mimořádném jednání ve čtvrtek 10. prosince 2020 rozhodla o dalším prodloužení na základě předchozího souhlasu uděleného Poslaneckou sněmovnou Vláda ČR. Zdroj: Tisková zpráva Vlády České republiky

Středa 09. 12. 2020

Poslanecká sněmovna ČR dnes na svém jednání prodloužila nouzový stav

Poslanci na dnešním jednání Poslanecké sněmovny schválili prodloužení nouzového stavu do 23. prosince.

Pondělí 07. 12. 2020

Vláda dnes přijala několik změn v dosud platných krizových opatřeních

Od středy 9. prosince bude opět platit zákaz konzumace alkoholu na veřejnosti. Současně s tím začne platit i zákaz jeho prodeje s sebou z výdejních okének či z restaurací a také na trzích a v tržnicích. Restaurace a další provozovny stravovacích služeb budou muset zavřít už ve 20 hodin a nebudou smět po této hodině provozovat ani výdejní okénko. Od čtvrtka 10. prosince vláda ruší pracovní povinnost mediků ve zdravotnických zařízeních a na hygienických stanicích. s účinností od 8. prosince pak vláda změnila své usnesení z 16. října, které se týká možnosti nahradit povinnou vstupní lékařskou prohlídku čestným prohlášením, tak, že tato možnost platí do konce roku.

Pondělí 30. 11. 2020

Vláda přijala opatření platná pro třetí stupeň PES, Parlamentu navrhne bezúplatné dobrovolné očkování proti covid-19

Vláda na jednání v pondělí 30. listopadu schválila konkrétní podobu pravidel pro dílčí rozvolnění protiepidemických opatření s platností od čtvrtka 3. prosince.
Změny v krizových opatřeních, které souvisejí se čtvrtečním přechodem České republiky do režimu 3. stupně protiepidemického systému PES, ohlásila vláda už po nedělním mimořádném jednání. Dnes schválila jejich definitivní znění. Od čtvrtka 3. prosince tak budou moci za jasně stanovených pravidel otevřít všechny obchody a služby včetně restaurací, heren, sportovišť či koupališť, návštěvníky budou moci do areálů vpustit i zoologické zahrady či muzea a galerie. Za přísných opatření a bez diváků se budou moci rozjet amatérské sportovní soutěže a nově se bude moci na jednom místě shromáždit deset osob uvnitř a padesát osob venku. Ruší se také zákazy nočního vycházení, prodeje v neděli a konzumace alkoholu na veřejnosti. Uzavřeny zůstanou pro veřejnost lanovky a lyžařské vleky.

Od pondělí 7. prosince se do školních lavic budou moci vrátit i zbylé ročníky středních škol, avšak za podmínky, že se třídy budou po týdnu střídat v běžné docházce a distanční výuce. Od soboty 5. prosince se změní návštěvní režim v zařízeních sociálních služeb. Kromě dosud platných výjimek budou moci přijít na návštěvu i ti rodinní příslušníci, kteří se při příchodu podrobí antigennímu testu na covid-19, pokud se neprokáží platným PCR testem nebo dokladem o prodělaném onemocnění covid-19 v posledních 90 dnech.

Vláda vzala na vědomí i opatření Ministerstva zdravotnictví. První ošetřuje provádění antigenních testů na covid-19 u pedagogických pracovníků, kteří o to projeví zájem, druhé upravuje nošení roušek pro sportovce – na venkovních hřištích bude výjimka z nošení pro všechny sportující, na vnitřních sportovištích jen pro profesionální sportovce. Drobných úprav doznalo i opatření pro vstup cizinců do ČR. Zdroj: Tisková zpráva Vlády České republiky

Matice opatření protiepidemického systému (PES)

Neděle 29. 11. 2020

Do třetího stupně PES přejde Česko ve čtvrtek, rozhodla vláda

Do třetího stupně protiepidemického systému PES přejde Česká republika ve čtvrtek 3. prosince. Na dalším postupu v rozvolňování epidemiologických opatření se shodla vláda na mimořádném jednání v neděli 29. listopadu 2020.
Více v Tiskové zprávě Vlády České republiky Co se změní od čtvrtka 3.12.2020: Leták od Středočeského kraje

Pátek 20. 11. 2020

Vláda rozhodla o prodloužení nouzového stavu do 12. prosince, od pondělí dojde k dílčímu zmírnění některých opatření

Nouzový stav v České republice bude prodloužen zatím do 12. prosince. Na základě předchozího souhlasu Poslanecké sněmovny rozhodla o jeho prodloužení na mimořádné schůzi v pátek 20. listopadu 2020 vláda ČR. Od pondělí 23. listopadu ale dojde k několika dílčím změnám v přijatých krizových opatřeních, která povedou k mírnému uvolnění stanovených restrikcí.
Přijaté změny od 23. listopadu:
 • Zkrácení úplného zákazu volného pohybu osob ze současných 21 hodin na dobu od 23 hodin do 04.59 hodin druhého dne.
 • Nově bude možné konat svatby, pohřby, bohoslužby či uzavření registrovaného partnerství v počtu do 20 osob.
 • Zvýší se i limit pro shromažďování nepříbuzných osob, a to ze dvou na šest.
 • Nově budou umožněna i náboženská shromáždění, ale opět jen do 20 osob a za dodržení nařízených hygienických opatření
 • Bude umožněn také venkovní prodej vánočních stromků, kaprů a vánočních ozdob.
 • Obchody budou moci mít otevřeno také až do 23 hodin.
 • Nové znění nařízení umožní také koncerty a jiná hudební, divadelní, filmová a jiná umělecká představení včetně cirkusů a varieté, avšak jen bez přítomnosti diváků.
 • Úpravu dozná od pondělí i pravidlo pro vstup do obchodů a dalších provozoven. U těch malých do 15 m2 se nebude omezení počtu zákazníků na jednoho vztahovat na dítě do 15 let doprovázející dospělou osobu a na asistenční doprovod zdravotně postižených. U všech ostatních obchodů se do limitu zákazníků nebudou počítat děti do šesti let v doprovodu dospělé osoby. U rodičů s kočárky nově nebude smět provozovatel vyžadovat použití nákupního košíku a dítě v kočárku se nesmí počítat do limitu osob.
Dalšího rozvolnění se dočká i školství:
 • Od 23. listopadu bude možné konání mezinárodně uznávaných zkoušek.
 • Od 25. listopadu se do škol vrátí závěrečné ročníky středních a vyšších odborných škol a konzervatoří a studenti na praxe, povolena bude i individuální prezenční výuka jeden na jednoho na základních uměleckých a jazykových školách. V případě vysokých škol bude možná praktická, laboratorní, experimentální či umělecká výuka posledních ročníků ve skupinách o maximálně dvaceti studentech a realizace individuálních studijních plánů studentů doktorského studia.
 • Od 30. listopadu by pak měla být umožněna prezenční výuka celých prvních stupňů a 9. tříd základních škol a turnusová výuka a druhých stupňů základních škol a na nižších stupních víceletých gymnázií.
Zdroj: Tisková zpráva Vlády České republiky

Čtvrtek 19. 11. 2020

Poslanecká sněmovna ČR dnes na svém jednání prodloužila nouzový stav

Poslanci na dnešním jednání Poslanecké sněmovny schválili prodloužení nouzového stavu do 12. prosince.

Pondělí 16. 11. 2020

Vláda ČR přijala další krizová opatření

Vláda rozhodla o změně některých opatření určených k omezení šíření koronaviru. Od 18. do 20. listopadu je upraveno krizové opatření o zákazu volného pohybu osob. Nově se lze účastnit svatby, pohřbu či bohoslužby, v počtu maximálně 15 osob. Výjimku budou mít také lidé sportující na venkovních sportovištích.
Od 18. do 20. listopadu je upraveno také krizového opatření o zákazu maloobchodního prodeje a služeb. Bude prodloužena možnost prodejní doby až do 21.00, v provozovně bude moci být maximálně 1 zákazník na 15 m2 prodejní plochy a nově je výjimka ze zákazu pro psí a kočičí salóny.
Od 18. do 20. listopadu budou moci do škol a školních družin docházet k prezenční výuce, za přísných protiepidemických opatření, žáci 1. a 2. tříd. Mezi výjimky z opatření o omezení provozu škol nově patří například i individuální konzultace na základních a středních školách. Informace k omezením v oblasti školství od 18. listopadu https://koronavirus.edu.cz/informace-a-faq#omezeni-do-201117.
Zdroj: Tisková zpráva Vlády České republiky

Epidemiologickou situaci bude nově znázorňovat systém hodnocení PES

Ministerstvo zdravotnictví bude aktuální epidemiologickou situaci nově mapovat pomocí rizikového skóre PES (protiepidemický systém). Kraje budou řazené do pěti úrovní, od kterých budou odvislá také příslušná protiepidemická opatření. Nový systém hodnocení přinese lepší čitelnost a predikovatelnost epidemiologického vývoje.
PES opatření Více v Tiskové zprávě MZČR

Pátek 30. 10. 2020

Pondělí 26. 10. 2020

Vláda rozhodla o dalším zpřísnění preventivních opatření proti šíření nemoci covid-19

S účinností ode dne 28. října 2020 od 00:00 hod. do dne 3. listopadu 2020 do 23:59 hod.:
 • Platí zákaz nočního vycházení od 21:00 do 5:00 s vyjímkou cesty do zaměstání nebo jiných neodkladných cest. Povolené je i venčení psů, ale jen v okruhu 500 m od bydliště
 • Na farmářských trzích se zakazuje konzumace potravin na místě. Dále pak mezi stánky, stolky nebo jinými prodejními místy musí být nejméně 2 metry volný prostor. V jeden čas nesmí být na ploše farmářského tržiště více než 20 lidí na 400 metrů čtverečních
 • Zakazuje se prodej na tržištích, v tržnicích a v mobilních provozovnách, pochůzkový a podomní prodej. Zákaz se nevztahuje na pojízdné prodejny zajišťující prodej základního sortimentu v obcích, kde není možné toto zboží zakoupit v jiné provozovně
 • Zakazuje se prodej nábytku, koberců a podlahových krytin, provoz sázkových kanceláří
 • Zakazuje se maloobchodní prodej a prodej poskytování služeb v provozovnách v pondělí až v sobotu v čase mezi 20:00 až 05:00 a v neděli po celý den. Toto omezení se netýká čerpacích stanic, lékáren, obchodů na nádražích a prodejen ve zdravotnických zařízeních

Vyjímky ze zákazu jsou také v jednotlivých usneseních vlády. Zdroj: Tisková zpráva Vlády České republiky

Pátek 23. 10. 2020

Upozorňujeme na úpravu úředních a provozních hodin MěÚ

Od pondělí 26.10. dochází k úpravě úředních a provozních hodin na Městském úřadě v Nymburce. Ve dnech 29.10. a 30.10. je úřad uzavřen.
Upravené úřední a provozní hodiny od 26.10.2020

Čtvrtek 22. 10. 2020

Knihovna je dle nařízení vlády uzavřena.

Městská knihovna Nymburk je z důvodu nařízení vlády uzavřena. Bibliobox je v provozu. Knihovna se chystá zavést službu pro čtenáře a na základě telefonické domluvy a objednání bude v dopoledních hodinách ve vstupní hale vydávat objednané knihy.

Platnost řidičských průkazů se prodlužuje, propadlý průkaz není potřeba měnit

V rámci nouzového stavu na území České republiky se považují řidičské průkazy, jimž vypršela platnost, za platné. Lidé s propadlým průkazem tak mohou dál řídit, na doklad se hledí jako na platný a nehrozí žádné pokuty.
Pokud uplynula doba platnosti řidičského průkazu nebo průkazu profesní způsobilosti řidiče v době trvání nouzového stavu, hledí se na tyto doklady jako na platné. Řidiči nebudou za výkon činnosti realizovaný s dokladem, jenž v době nouzového stavu pozbyl plynutím času své platnosti, postihováni v přestupkovém řízení.
Opatření zatím platí na období nouzového stavu a pouze v České republice. Ministerstvo dopravy jedná s Evropskou komisí o návrhu prodloužení platnosti propadlých řidičských průkazů do 31.03.2021.

Středa 21. 10. 2020

Vláda rozhodla o dalším zpřísnění preventivních opatření proti šíření nemoci covid-19

Vláda dnes rozhodla, že od čtvrtka 22. října od 6.00 po dobu vyhlášeného nouzového stavu do 3. listopadu včetně bude až na výjimky:
 • zakázán volný pohyb osob na území celé České republiky.
 • zakázán i maloobchodní prodej a prodej a poskytování služeb v provozovnách.
 • omezen i provoz orgánů veřejné moci a správních orgánů
Vyjímky ze zákazu jsou v jednotlivých usneseních vlády. Zdroj: Tisková zpráva Vlády České republiky

MŠ Sluníčko z důvodu karantény uzavřena

Z důvodu vyhlášení karanténních opatření KHS bude MŠ Sluníčko uzavřena od 22. 10. do 1. 11. Zákonní zástupci budou informováni.

Pomoc seniorům od Farní charity Nymburk

Jste v seniorském věku, žijete osamoceně nebo máte průkaz TP, ZTP nebo ZTP-P? Nemáte nikoho, kdo by vám mohl pomoci s NÁKUPY nebo VYZVEDNUTÍM LÉKŮ? Nebo vy ostatní – znáte někoho, kdo by s tímto potřeboval pomoci? Obraťte se na naši linku (pondělí-pátek 9-12h): 735 708 884 nebo 732 186 883. My k vám nebo dotyčnému člověku vyšleme dobrovolníka, který rád pomůže s nákupy nebo léky. Službu zajišťuje Farní charita Nymburk, skautská střediska Cefeus, Krahujec a Modrá flotila za podpory Města Nymburk.

Úterý 20. 10. 2020

Doporučení ČLnK pro pacienty: Zajištění léčivých přípravků během karantény

 1. Dochází vám dlouhodobě užívané léky? Nebo máte předepsané nové léky? Obraťte se nejprve na zdravého rodinného příslušníka nebo blízkou osobu, aby vám je vyzvedl v lékarně, kde léky obvykle vyzvedávate nebo nebližší lékarně v okolí.
 2. Nemůže vám léky vyzvednout někdo blízký? Obraťte se telefonicky/e-mailem na svoji lékárnu, nejbližší lékárnu v okolí nebo organizaci poskytující charitativní donáškové služby ve vašem městě. Domluvíte se na donášce potřebných léků domů.
  Při rozhovoru vám mohou být pokládány následující dotazy:
  Potřebujete své léky okamžitě nebo máte ještě nějakou zásobu?
  Užíváte léky dlouhodobě, nebo je máte předepsány nově?
  Neužíváte nějaké další léky, či doplňky stravy?
  Nemáte nějaké nové obtíže?
  Nezměnil se váš zdravotní stav?
  Může lékárník zaměnit váš lék, pokud nebude v lékárně dostupný, od jiného výrobce se stejnou účinnou látkou (využít tzv. generické substituce)?

  Následně se s konkrétní lékárnou nebo organizací domluvíte na způsobu předání lékařského předpisu.
 3. Léky vám budou doručeny domů dle konkrétní domluvy. Prosíme o trpělivost. Lékárníci mohou být vytíženi.
Léták: Doporučení ČLnK pro pacienty: Zajištění léčivých přípravků během karantény [109kB/JPG]

Pondělí 19. 10. 2020

Vláda vydala další mimořádně opatření

Od středy 21.10. si lidé budou muset nasadit roušky i v automobilech, pokud jedou s někým, kdo není členem společné domácnosti, a na veřejně přístupných místech v zastavěném území obce, pokud se v tom místě vyskytují více než dvě osoby blíže než dva metry od sebe a nejedná se o členy jedné domácnosti.

Pondělí 12. 10. 2020

Vláda vydala další mimořádně opatření

Od půlnoci 13.10. do odvolání platí:
 • Povinné nošení roušek na zastávkách veřejné dopravy
Od půlnoci 14.10. do konce nouzového stavu 4.11. platí:
 • Omezení shromažďování na 6 osob
 • Školy s výjimkou mateřských přecházejí na distanční výuku
 • Dočasné uzavření restaurací, barů a klubů (umožněn prodej výdejovým okénkem v čase mezi 06:00 hod. a 20:00 hod)
 • Zákaz pití alkoholu na veřejně přístupných místech

Pátek 9. 10. 2020

Zrušení nařízení KHS Středočeského kraje 5/2020 a 7/2020

Nařízení Krajské hygienické stanice Středočeského kraje se sídlem v Praze č. 8/2020

Opatření v rámci chodu Městského úřadu Nymburk

V souladu s usnesením vlády České republiky č. 994/2020 ze dne 8. 10. 2020 jsou po dobu od 12. 10. 2020 do 25. 10. 2020 Městským úřadem Nymburk zavedena opatření za účelem omezení osobního kontaktu.
Úřední hodiny, provozní hodiny poklady, podatelny a Czech POINT Městského úřadu Nymburk jsou stanoveny takto:
Úřední hodiny:
Pondělí: 12.00 – 17.00
Středa: 8.00 – 13.00

Provozní doba pokladny:
Pondělí: 12.00 – 17.00
Středa: 8.00 – 13.00

Provozní doba podatelny a Czech POINT:
Pondělí: 8.00 – 17.00
Úterý: 8.00 – 11.00
Středa: 8.00 – 17.00
Čtvrtek: 8.00 – 11.00
Úřad navštěvujte pouze za účelem vyřízení neodkladných úředních záležitostí, včetně zajištění nezbytného doprovodu příbuzných a osob blízkých. Příjem veškerých dokumentů od veřejnosti bude probíhat pouze prostřednictvím pracoviště podatelny. Mimo úřední hodiny a stanovené provozní hodiny využijte veškeré možnosti písemné, elektronické a telefonní komunikace a bezhotovostní platby. Klienti objednaní v rezervačním systému na jednotlivá pracoviště do dnešního dne budou odbaveni v rezervovaných termínech, jinak pouze v úředních hodinách.
V budově a městského úřadu bude volně přístupná vstupní hala, ve které se nachází podatelna a pokladna. Vstup do dalších prostor pro návštěvníky a osobní kontakt s pracovníky úřadu v této budově bude možný pouze po telefonické domluvě z prostor podatelny. Do ostatních budov městského úřadu bude umožněn vstup rovněž prostřednictvím telefonické domluvy, a to prostřednictvím telefonu z podatelny, nebo telefonu, který bude umístěn v přízemí budovy C (odbor správních činností, živnostenský odbor a odbor školství, kultury a památkové péče).
Vezměte prosím na vědomí, že ve shora uvedeném období bude osobní kontakt veřejnosti s naším úřadem probíhat pouze v nezbytně nutném rozsahu.

Vláda kvůli šíření epidemie covid-19 omezí sportovní, kulturní a společenské akce, činnost úřadů i škol

S účinností ode dne 9. října 2020 od 00:00 hod. do dne 11. října 2020 do 23:59 hod.
 • se zakazuje provoz heren a kasín, provoz a používání vnitřních sportovišť (s výjimkou tělocviku na prvním stupni základních škol), provoz umělých koupališť a veškerých wellness zařízení, pokud se nejedná o zdravotní služby a také návštěvy a prohlídky zoologických zahrad a veškeré organizované zájmové, rekreační a další kroužky pro děti od šesti do 18 let.
 • dochází k omezení u restaurací, barů a podobných stravovacích zařízení a také diskoték či klubů, které budou muset s výjimkou výdejních okének nově zavřít už ve 20 hodin a k jednomu stolu nebudou smět pustit více než čtyři osoby.
 • Divadla, kina a organizované sportovní akce budou za stávajících podmínek fungovat až do nedělní půlnoci.

S účinností ode dne 12. října 2020 od 00:00 hodin do dne 25. října 2020 do 23:59 hodin:

Čtvrtek 8. 10. 2020

Nemocnice Nymburk otevírá odběrové místo pro COVID

Nemocnice Nymburk otevírá 08.10. odběrové místo pro testování na COVID-19 na parkovišti v Nerudově ulici (pracovní dny od 7.00 do 15.00 hodin). Kapacita provedených odběrů činí cca 30 denně s brzkým plánovaným navýšením. Tato kapacita je určena výlučně pro pacienty, kteří budou mít indikaci od praktického lékaře nebo od Krajské hygienické stanice. Není určena pro samoplátce. Pro potřeby odběrového místa bude fungovat online rezervační systém http://bit.ly/rezervaceNEMNBK. Pacienti se objednají na konkrétní čas. Odbavení se dočkají pouze řádně objednaní pacienti. Testování samoplátců není v tuto chvíli možné.
Více v tiskové zprávě - Zřízení odběrového místa pro COVID-19 v Nymburce

Středa 30. 9. 2020

Vláda vyhlásila na území České republiky od pondělí nouzový stav na 30 dnů, do 18. října omezila hromadné akce

S účinností od 5. října 2020 od 0.00 hod. do dne 18. října 2020 do 23.59 hodin omezuje volný pohyb osob:
 • Zakazují se hromadné akce konané v počtu vyšším než deset osob ve vnitřních prostorech staveb a v počtu vyšším než dvacet osob ve vnějších prostorech, s výjimkou členů domácnosti.
 • Zakazují se koncerty, divadelní představení a jiná umělecká představení a slavnosti, při kterých se převážně zpívá, a to včetně zkoušek.
 • Divadelních, filmových a jiných představení, při kterých se nezpívá, se bude moci zúčastnit maximálně 500 diváků, a to výhradně na místech k sezení a bez možnosti občerstvení.
 • Nad rámec limitu osob se budou moci konat i sportovní akce v rámci oficiálních soutěží, kterých se může zúčastnit bez diváků až 130 osob, což platí i pro organizovaný trénink.
 • Na nanejvýš 100 osob jsou omezeny bohoslužby, přičemž i zde platí zákaz zpěvu, či účast veřejnosti na jednáních obecních a krajských samospráv.
 • Zákazuje se přítomnosti veřejnosti v provozovnách stravovacích služeb v čase mezi 22:00 hod. a 06:00 hod
 • U provozoven stravovacích služeb platí pravidlo, že u jednoho stolu smí sedět nanejvýš šest osob.
 • Provozovatel nepřipustí ve vnitřních prostorech provozovny více zákazníků, než je ve vnitřních prostorech provozovny míst k sezení pro zákazníky
Zdroj: Tisková zpráva Vlády ČR