Kalendárium akcíZOBRAZIT DNEŠNÍ AKCE

image A/Enigmatické variace aneb Láska až za hrob
19.04. 2021

Doprodej abonmá:
Slavný spisovatel a nositel Nobelovy ceny Abel Znorko, vyhlášený svou arogancí, žije už léta sám na vzdáleném ostrově v Norském moři. Hrají: Martin Stránský a Jan Maléř. Produkce: Divadlo J. K. Tyla v Plzni.image DJ2/Duety: NOVÝ TERMÍN NA ROK 2021!
obrázek
27.04. 2021

Vstupenky zůstávají v platnosti. Není třeba je vyměňovat.

Duety – Komedie o zvláštnosti vztahů a věčném hledání štěstí mezi muži a ženami. Čtyři herecké a pěvecké duety. Dva životní ztroskotanci seznamující se na inzerát, velký šéf se svojí věrnou sekretářkou, manželský pár na dovolené snů a ne úplně nejmladší nevěsta, co se za „podpory“ svého cynického bratra vdává již potřetí. Člověk je podivný tvor a i uprostřed totální apokalypsy nepřestane doufat. Někdy k povzbuzení stačí jen maličkost.

Hrají: Monika Absolonová a Filip Blažek. Produkce: Studio DVA Divadlo.image Screamers: NOVÝ TERMÍN je 28. dubna 2021
obrázek
28.04. 2021

Travesti show. Vstupenky zůstávají v platnostiimage A/Veselé Velikonoce
02.05. 2021

Doprodej abonmá:
Veselé Velikonoce – Řekne-li se kultovní francouzská komedie, nemůže ve výčtu chybět titul Veselé Velikonoce. Slavná divadelní hra, která získala svou proslulost i díky filmovému zpracování, ve kterém exceluje Jean-Paul Belmondo. Hrají:
Martin Hofmann, Michaela Badinková, Eliška Hanušová, Monika Zoubková a další.image Koncert Jakuba Smolíka s kapelou - NOVÝ TERMÍN 24. května 2021- venkovní divadelní scéna na Starém děkanství
24.05. 2021

Koncert Jakuba Smolíka, který měl být původně v divadle, se přesouvá na venkovní divadelní scénu na Staré děkanství. Ti, kteří mají zakoupené vstupenky mají zajištěná místa v předních řadách. Dobré místo si zajistíte včasným příchodem. Hraje se za každého počasí.image Ondřej Havelka & Melody Makers - NOVÝ TERMÍN je 26. května 2021 - venkovní divadelní scéna na Starém děkanství
obrázek
26.05. 2021

Koncert Ondřej Havelka & Melody Makers, který měl být původně v divadle, se přesouvá na venkovní divadelní scénu na Staré děkanství. Ti, kteří mají zakoupené vstupenky mají zajištěná místa v předních řadách. Dobré místo si zajistíte včasným příchodem. Hraje se za každého počasí.image Koncert – Bratři Ebenové - PŘEDSTAVENÍ PŘESUNUTO NA STŘEDU 26. KVĚTNA 2021
obrázek
26.05. 2021

Ojedinělá česká hudební skupina, kterou tvoří bratři Kryštof, Marek a David Ebenové. V první polovině 90. let 20. století příliš nekoncertovali, z popudu Zdeňka Vřešťála. Ve spolupráci s Karlem Plíhalem a muzikanty z kapely Etc., kontrabasistou Jaromírem Honzákem a Ivou Bittovou, natočili album Tichá domácnost. Aktivita kapely byla po vydání desky minimální a zvýšila se až po nahrání alba Já na tom dělám. Jako hosté se na něm opět objevili hudebníci z Tiché domácnosti. Píseň „Sprostý chlap“ nazpíval Jiří Schmitzer a v roli promlouvajícího Senecta se ve skladbě „Senecte, pomoz“ objevil Jiří Bartoška. Hosté a Stanislav Předota a Ondřej Maňour ze souboru Schola Gregoriana Pragensis účinkovali na koncertním DVD k albu Já na tom dělám, které bylo natočeno o dva roky později pod názvem Ebeni v zahradě.image Když mluví příroda
obrázek
15.04. 2021 - 27.05. 2021

Výstava fotografií Pavla Štichy.
Vernisáž výstavy proběhne ve čtvrtek 15. dubna ve vstupní hale a sklepení nymburské radnice.image Fotovýstava
obrázek
15.04. 2021 - 31.05. 2021

Hlasujte a rozhodněte, kdo získá CENU VEŘEJNOSTI!

Výběr ze dvou stovek fotografií autorů nymburského regionu nabízí 1. ročník plenérové výstavy, který zve za fotografiemi do ulic Nymburka.

Porota vybrala 14 fotografií, které nejlépe vystihly společné téma naděje. S výsledky se můžete potkat v ulicích Nymburka a sami rozhodnout (prostřednictvím hlasovacího lístku), která fotografie je pro vás ta nejlepší. Ale protože by byla škoda nezveřejnit i další vydařené práce, tak v podzemí nymburské radnice si můžete prohlédnout ještě dvacet zajímavých fotografií.

Vernisáž výstavy v podobě procházky po jednotlivých instalacích začíná ve čtvrtek 15. dubna v 15 hodin ve vestibulu radnice hned po vernisáži výstavy fotografií Pavla Štichy. Obě výstavy potrvají do konce května.

Hlasovací lístek v tištěné podobě získáte v kanceláři NKC Nymburk, na radnici, nebo je ke stažení na zde či na webových stránkách Nymburského kulturního centra: www.nkc-nymburk.cz.

Více informací naleznete na: www.nkc-nymburk.cz nebo na FB: https://www.facebook.com/nym…
Chcete darovat věci na RECIVĚCI bazar? Chcete si vybrat?
14.04. 2021 - 31.05. 2021

VOLEJTE mezi 15-18h ve všední dny na tel. číslo 704 729 945.

Pokud vláda a situace dovolí klasický průběh RECIVĚCI bazaru, najdete informace na vývěsní tabuli a na stránkách KS Nymburk.Vlastivědné muzeum Nymburk UZAVŘENO
01.07. 2019 - 31.12. 2022

Dlouho očekávaná rekonstrukce budovy muzea a vytvoření nových expozic se stávají realitou. Pro vás návštěvníky, to bohužel znamená, že muzeum v Nymburce bude od 1. července 2019 několik let uzavřené. Během rekonstrukce, které provede firma vyšlá z výběrového řízení, budeme připravovat nové expozice.
Zpřístupněny budou středověké sklepy, v přízemí najdete přírodovědnou a archeologickou část, expozici věnovanou Bohumilu Hrabalovi a historii železnice a celé první patro věnujeme historickému vývoji města od renesance po 20. století. Pro potřeby vystavení Hrabalova auta a Muchova obrazu bude postavena budova nová, propojená se stávající průchodem v prvním patře.
V době rekonstrukce můžete navštívit další pobočky Polabského muzea a to v Poděbradech, Lysé nad Labem a v Přerově nad Labem. Budeme se těšit za pár let na vaši návštěvu!1

Vyzkoušejte tabulkové zobrazení kulturního přehledu

Počet záznamů v této kategorii: 11


Kategorie byla naposledy aktualizována 14.04. 2021