Detail akce

18.05. 2019
XXI. Hrabalovo Kersko


sobota 18. května

program:
10 hodin / Hrabalova cyklojízda - Pokud rádi jezdíte na kole a zdoláte cca 20 km, zapojte se. Startuje se u staré hvězdárny v Nymburce na Zálabí (Hrabalovo posezení U Tří koček). Každý účastník obdrží při startu očíslovanou „Hrabalovu putovní knížku“, do které bude během cesty sbírat razítka. Tři vylosovaní držitelé putovních knížek se všemi razítky obdrží ceny. Ceny budou předány při odpoledním programu. S hlavním pelotonem odstartují v 10 hodin i zástupci organizátorů jako doprovod.

10 hodin / Tradiční dopolední procházka po místech, která měl Bohumil Hrabal rád - Průvodcem pochodu je Jan Řehounek. Start U Svatojosefovského pramene v Kersku.

12 hodin / Lesní ateliér Kuba v Kersku - Vystoupení hudební skupiny Tojo Band. Divadelní představení v podání DS Hálek „Postřižiny“ na motivy stejnojmenné knihy Bohumila Hrabala. Hudební vystoupení PSB jazz / swing quintet Jiřího Ševčíka. Hosté: Oldřich Vízner (herec), Pavel Nový (herec), Petr Bruckner (herec), Zuzana Maléřová (spisovatelka), Marie Drahokoupilová (herečka) a další. Moderuje Vít Špinka. Po celý den: Hrabalův poesiomat – zařízení přehrávající audioukázky z Hrabalových knížek, Momentky z Hrabalovy galaxie – skupina maďarských umělců. Bohaté občerstvení (Hájenka zavřena).


Autobus do Kerska a zpět zdarma Odjezdy
Nymburk, Hlavní nádraží 9:00 Kersko, U Kubů 17:00
Nymburk, nám. Přemyslovců 9:05
Zvěřínek, Temac 9:15
Sadská, náměstí 9:20
Třebestovice, obec. úřad 9:30
Sadská, Modrá Hvězda 9:35
Hradišťko, hřbitov 9:50
Kersko, U Pramene 10:00
Přílohy:
obrázek


zpět na přehled